Rezidenční parkování v Brně stále zahaleno mlhou

Leave a Comment
Před časem jsem navštívil diskuzi o chystaném rezidenčním parkování v Brně-střed a sepsal své smíšené pocity v příspěvku Krátká zpráva z veřejné diskuze o rezidentním parkování v Brně. Zcela v intencích předchozích postřehů sepsaných v textu Rezidenční parkování – postřehy občana.

Podle spolku Brno autem, který sleduje nejen situaci kolem brněnských "modrých zón" mnohem bedlivěji, není ale mnoho jasného ani nadále. Jak píší v Rezidenční parkování – jak to dopadne? vedení Brna déle nekomunikuje. Termín spuštění brněnské parkovací revoluce se přitom kvapem blíží.

Brno ale mezitím zřejmě úplně nezahálí, protože plánuje "ekologické" vyhození nemála peněz za úplně zbytečné informační cedule o kvalitě ovzduší. Viz Sedm milionů za informace dostupné zdarma? Veškerá argumentace radnice je přitom postavená na hlavu. Veškeré informace jsou opravdu on-line dostupné všem na Portál ČHMÚ (přesněji na ISKOnebo i jen pro Jihomoravský kraj) a vše lze snadno získat i pro další zpracování třeba ve formátu json. Že nemá každý chytrý mobil a v něm internet? A jak pak asi bude takový člověk parkovat? Aha?

(V době sepisování tohoto postu byla v Brně převážně situace 3 - uspokojivá a u Dětské nemocnice dokonce 4 - vyhovující. S přehledem nejhorší stav v celé republice. Může za to vysoká koncentrace suspendovaných částic PM. Pokud za to můžou v Brně auta, máme tu asi několikanásobně větší provoz než v Praze. Inu, velkoměsto.)

Jestli vám to nepřijde dost, přečtěte si starší rozhovor s člověkem, co to v Brně už dlouho řídí: Bielko: Pochybuji, že si sedláci kupovali koně bez stáje. U aut je to stejné, Brněnský deník. Tak výfukem pěkně do ulice, přesně jak je na obrázku pod značkou, ano?

Jo! Ještě jedna věc: na výše zmíněné besedě se nás snažili úředníci přesvědčit, jak výhodný je carsharing (spoluvlastnictví a střídavé využívání aut). Podle dosud známých pravidel o rezidenčním parkování ale s takto "vypůjčeným" autem nebudete mít na parkovací místo nárok. Jistě, takové auto si berete, abyste s ním někam jeli, ne parkovali. Ale když nezaparkujete, nenaložíte...

P.S.: Podle K vystoupení náměstka Hollana v Radiožurnálu na Brno autem "...to vypadá, že se původní termín první etapy nestíhá, a tak se v městské části Brno-střed dočkají zavádění parkovacích zón namísto v květnu 2017 až v září téhož roku. Magistrát aktuálně vybírá komunikační agenturu, která bude rezidenční parkování lidem prezentovat. Škoda, že to úředníci brněnského magistrátu nezvládnou sami." (21. 11. 2016)


pátek 18. listopadu 2016

0 komentářů:

Okomentovat