Google, TomTom a itineráře

Leave a Comment
Navigace TomTom (netvrdím, že to jiné neumí také) umožňují trasy chystaných cest (třeba úseky delší cesty) připravit předem, uložit je do paměti a vyvolat, až na ně přijde řada. U TomTomů tomu říkají Itineráře (itinerary). V navigaci je však komfort práce s mapou a připravovanou trasou omezen rozměry displaye a způsobem ovládání.

Přitom určitě všichni známe velmi pohodlné spočítání cesty on-line na internetových mapách. Zaměřme se konkrétně na Google Maps potažmo Mapách Google. Zde připravenou cestu totiž můžeme získat v souboru KML (Keyhole Markup Language) a to hned dvěma způsoby: buďto po uložení trasy do svých map přímo na ikonce, nebo po přilepení &output=kml k odkazu na trasu získaného na řetízku.



Když KML soubor stáhnete a uložíte, můžete jej, třeba prográmkem ITNConv, zkonvertovat do formátu ITN (TomTom itinerary) a nahrát do navigačky do adresáře /itn.

K dispozici máme ale také on-line konvertor na stránce Tomtom and Google. Do políčka na této stránce stačí zadat jen odkaz na cestu z řetízku a odpovědí vám bude hotový soubor itineráře. Vše je vysvětleno i s názorným videem na stránce GM2TT Explained.

Ve obou případech ale musíme ohlídat omezení položek v ITN na maximálně 48! Navigace další body jednoduše ignoruje. Ruční úprava ITN není zrovna záživná, ale v textovém editoru s pomocí makra (Notepad++) není problém upravit ITN ani s tisícem položek.

Na TomTomForums.com jsem našel ještě příspěvek New route planner for try-out
s popisem a odkazem na jednoduchou on-line aplikaci TomTom itinerary generator, která umožňuje vytvoření a úpravu TomTom itinerářů. TomTom itinerary generator můžete použít i pro kontrolu ITN vytvořených výše uvedenými způsoby.

Dalším nástrojem pro přípravu trasu pro TomTom navigaci je jednoduchá aplikace TYRE (TRACE YOUR ROUTE EVERYWHERE). Je pro Windows a vyžaduje nainstalovaný MS Internet Explorer a Google Earth. Na webu TYRE najdete také už připravené trasy rozdělené podle zemí. A vše je zaměřeno na motorkáře.


neděle 13. listopadu 2011

0 komentářů:

Okomentovat